Czym są preparaty OZONOSEPT

OZONOSEPT to seria wyjątkowo skutecznych dermokosmetyków przeznaczonych dla skóry problematycznej, opartych wyłącznie na naturalnych składnikach. Produkty OZONOSEPT zawierają optymalne stężenie ozonu, gwarantujące bezpieczne i efektywne działanie. Zawarty w produktach ozon nadaje im właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz wpływa na inaktywację wirusów. Produkty te są szczególnie polecane przy stanach zapalnych skóry o różnej etiologii (np. trądzik, opryszczka).

W naturze siła

Oprócz zbawiennego wpływu ozonu nie możemy zapominać o rewitalizującym wpływie samej oliwy. Dzięki zawartym w niej nienasyconym kwasom tłuszczowym, witaminie E oraz roślinnym polifenolom (wykazującym silne działanie przeciwutleniające) działa regeneracyjnie i ochronnie na wysuszoną, zniszczoną skórę.

Działanie barierowo-ochronne i profilaktyczno-wspomagające:

  • Pielęgnacja skóry suchej i zaczerwienionej
 
  • Zapobieganie powstawaniu i pielęgnacja odleżyn (pierwsza faza, zaczerwienienie i obrzęk skóry)
 
  • Profilaktyka i pielęgnacja skóry stopy cukrzycowej
 
  • Pielęgnacja skóry i paznokci zaatakowanych grzybicą
 
  • Ograniczanie rozwoju mikroorganizmów odpowiedzialnych za powstawanie miejscowych zmian zapalnych na skórze (trądzik, opryszczka)
 
  • Pielęgnacja skóry podczas masażu antycellulitowego i drenażu limfatycznego, poprawa mikrokrążenia, redukcja stanów zapalnych i zastoju płynów

Skład

Zarówno maść, jak i oliwa to produkty hypoalergiczne, całkowicie naturalne, nie zawierają konserwantów, barwników ani substancji zapachowych. OZONOSEPT powstaje w procesie nasycania ozonem oliwy z pierwszego tłoczenia, wyprodukowanej z oliwek najwyższej jakości.

Przechowywanie

Maść należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Podczas upałów kosmetyk należy przechowywać w lodówce lub przed użyciem schłodzić. Maść nie traci właściwości antybakteryjnych w efekcie nadmiernego ogrzania i ponownego schłodzenia. Oliwę należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w ciemnym miejscu lub w oryginalnym opakowaniu kartonowym.