Czym są preparaty OZONOSEPT

OZONOSEPT to zupełnie nowa koncepcja kosmetyków, opartych na czystych, naturalnych składnikach. Seria nie zawiera alkoholu, konserwantów ani szkodliwych aldehydów powstających w przypadku zbyt krótkiego ozonowania oliwy. Produkty OZONOSEPT zawierają optymalne stężenie ozonu, gwarantując bezpieczne i skuteczne działanie. Zawarty w produktach ozon nadaje im właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz wpływa na inaktywację wirusów. Produkty te są szczególnie polecane przy stanach zapalnych skóry o różnej etiologii (np. trądzik, opryszczka).

Mechanizm działania

Działanie kosmetyków z serii  OZONOSEPT dodatkowo wspierane jest przez rewitalizujący wpływ samej oliwy. Dzięki zawartym w oliwie nienasyconym kwasom tłuszczowym, witaminie E oraz roślinnym polifenolom, działa ochronnie na wysuszoną i zniszczoną skórę.

Działanie barierowo-ochronne i profilaktyczno-wspomagające:

  • Pielęgnacja skóry suchej i zaczerwienionej

  • Zapobieganie powstawaniu i pielęgnacja odleżyn (pierwsza faza, zaczerwienienie i obrzęk skóry)

  • Profilaktyka i pielęgnacja skóry stopy cukrzycowej

  • Pielęgnacja skóry i paznokci zaatakowanych grzybicą

  • Ograniczanie rozwoju mikroorganizmów odpowiedzialnych za powstawanie miejscowych zmian zapalnych na skórze (trądzik, opryszczka)

 • Pielęgnacja skóry podczas masażu antycellulitowego i drenażu limfatycznego, poprawa mikrokrążenia, redukcja stanów zapalnych i zastoju płynów

Skład

Zarówno maść, jak i oliwa to produkty hypoalergiczne, całkowicie naturalne, nie zawierają konserwantów, barwników ani substancji zapachowych. OZONOSEPT powstaje w procesie nasycania ozonem oliwy z pierwszego tłoczenia, wyprodukowanej z oliwek najwyższej jakości.

Przechowywanie

Maść należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Podczas upałów kosmetyk należy przechowywać w lodówce lub przed użyciem schłodzić. Maść nie traci właściwości antybakteryjnych w efekcie nadmiernego ogrzania i ponownego schłodzenia. Oliwę należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w ciemnym miejscu lub w oryginalnym opakowaniu kartonowym.