Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit to niedoskonałość skóry i zmora bardzo wielu kobiet. W zaawansowanym stadium przypomina skórkę pomarańczy. Jak się go skutecznie pozbyć? Podpowiadamy.

Cellulit to poważny problem estetyczny skóry (nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej), który wiąże się z nadmiarem estrogenu w organizmie, dlatego też częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. W konsekwencji, wpływa na obniżenie samooceny do tego stopnia, że wiele pań ukrywa swoje niedoskonałości pod ubraniami. Nie mówiąc już o drastycznym spadku komfortu podczas rekreacji np. w czasie pobytu na plaży czy basenie. Zatem, jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

 

Cellulit a cellulitis?

Bardzo często cellulit jest mylony z cellulitis, a przecież to zupełnie dwa różne terminy, choć brzmią bardzo podobnie. Cellulit wiąże się z nierównomiernym rozłożeniem tkanki tłuszczowej, natomiast cellulitis to zapalenie tkanki łącznej, a więc choroba bakteryjna, która wskutek braku leczenia może doprowadzić do poważnych powikłań, takich jak: zapalenie opon mózgowych czy sepsa.

 

Cellulit – skąd się bierze?

Cellulit pojawia się zawsze, kiedy toksyny nie są odprowadzane z organizmu we właściwy sposób, na skutek czego gromadzą się w tkance tłuszczowej. W konsekwencji, następuje jej rozrost, co skutkuje wywarciem nacisku na otaczającą tkankę łączną. Następnie, tłuszcz zbija się w grudki, tworząc cellulit. Duża w tym zasługa estrogenów, czyli żeńskich hormonów. Cellulit pojawia się głównie w okolicach: pośladków, ud, brzucha, a nawet ramion. Co ważne, może dopaść kobiety niezależnie od ich wieku i wagi.

 

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Przede wszystkim warto zacząć od aktywności fizycznej oraz dobrze zbilansowanej diety. Należy wyeliminować fastfoody i wszelką niezdrową, przetworzoną żywność, zamieniając ją na wartościowe produkty bogate w błonnik, tłuszcze i witaminy. Bardzo ważna jest również właściwa hydratacja organizmu.

 

Postaw na oliwę ozonowaną

Do codziennej pielęgnacji skóry warto włączyć oliwę ozonowaną mającą właściwości dotleniające i przeciwzapalne. Po zaaplikowaniu na skórę oliwy ozonowanej dobrze jest wykonać masaż, a dla wzmocnienia efektu (tam, gdzie jest to możliwe), należy owinąć ciało folią spożywczą. Po upływie 30 minut (do godziny), zdjąć folię i zmyć substancję. Oliwa świetnie regeneruje naskórek, odżywia i dotlenia, dzięki czemu toksyny charakterystyczne dla cellulitu zostają odprowadzone, a stany zapalne ustępują.

 

A kiedy wszystkie metody zawiodą…

Jeśli postarasz się wprowadzić w życie każdą z sugerowanych przez nas metod możesz liczyć na sukces. Niemniej jednak jeśli Ci się nie uda, dobrą alternatywą są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Ultradźwięki, kriolipoliza, mezoterapia, lipoliza iniekcyjna – to tylko niektóre sposoby pomagające jeszcze szybciej i efektywniej radzić sobie z cellulitem. Oczywiście, koszty takiego rozwiązania będą wyższe.

Skuteczne pozbycie się istniejącego już cellulitu wymaga nie lada wysiłku. Niemniej, warto go podjąć nie tylko dla zdrowia, ale również pięknego wyglądu. Aktywność fizyczna, zbilansowana dieta, oliwa ozonowana, a jeśli jest to konieczne – dodatkowe zabiegi dermokosmetyczne – to nasza recepta na piękną i zdrową skórę. Pamiętaj, że proces powstawania cellulitu trwa lata, dlatego staraj się zawsze zapobiegać zamiast leczyć.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.