Dlaczego ozon?

Oddychamy tlenem dwuatomowym. Niemniej jednak każdy z nas doświadczył chwilowego oddychania ozonem czyli tlenem trzyatomowym, który wydziela się np. podczas burzy. Błyskawice, które niosą ogromny ładunek elektryczny, powodują podział cząsteczek tlenu na pojedyncze atomy. Te z kolei mogą połączyć się w trójatomowy ozon.


Skąd bierze się rewelacyjne odczucie głębokiego oddechu gdy wciągamy do płuc powietrze bezpośrednio po burzy? Dzieje się tak dlatego, że wdychany ozon pobudza układ odpornościowy człowieka, co z kolei rozdyma pęcherzyki płucne, które wprowadzają do krwi więcej tlenu. Jak ważne jest dotlenienie organizmu dla prawidłowego funkcjonowania chyba nie trzeba przypominać.

Ponad 20 lat temu, dziś już nieżyjący prof. dr hab. n med. Zygmunt Antoszewski (wieloletni Kierownik Zakładu Anestezjologii i Reanimacji Centralnego Szpitala Górniczego w Katowicach, twórca pierwszego polskiego „sztucznego płuco-serca”) namówił mgr inż. Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa MEiL, Wiesława Brojka (Prezesa Metrum Cryoflex) do wykonania pierwszego polskiego aparatu do ozonoterapii. W tamtym czasie obaj Panowie byli wielkimi pasjonatami tego tematu.


Dla firmy Metrum Cryoflex , która oprócz aparatury medycznej do ozonoterapii produkuje również kosmetyki O3ZONE ozon jest ciągle wielką pasją!

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.